Oulun Frisbeeseura ry

14Dec/170

Jäseneksi liittyminen vuodelle 2018

OFSSuomen frisbeegolfliitto ottaa kaudelle 2018 käyttöön SuomiSport-järjestelmän, jonka kautta tullaan myymään SFL:n kilpailulisenssit ensi vuonna. Myös seurojen jäsenyydet ostetaan jatkossa kyseisen järjestelmän kautta. Käyttöönotossa on tullut viivästyksiä, joten jäsenyyksien myynti päästään valitettavasti aloittamaan aikaisintaan tammikuussa.

Lisää tietoa SuomiSportista ja tämän hetkisestä tilanteesta SFL:n tiedotteessa.

Seuran nykyisiä jäseniä on informoitu tilanteesta sähköpostiin lähetetyllä jäsentiedotteella. Mikäli et ole vielä OFS:n jäsen mutta olet aikeissa liittyä kaudelle 2018 ja haluat heti mukaan talviharjoitteluvuoroille ja muuhun seuran jäsenille suunnattuihin toimintoihin, ota yhteyttä sähköpostitse oulunfrisbeeseura(at)gmail.com.

Terveisin,
Toni Kariniemi
OFS ry:n puheenjohtaja

Kommentit (0) Paluuviitteet (0)

Ei kommentteja vielä.


Leave a comment

Ei paluuviitteitä vielä.